Obróbka i wykańczanie druków 3D (Post Processing)

Elementy wytworzone metodami przyrostowymi cechują się charakterystyczną teksturą. Czasami jednak zależy Państwu na konkretnym efekcie wizualnym lub większej wytrzymałości detalu. Zależnie od oczekiwanego efektu doradzimy jakiego rodzaju obróbka spełni Państwa wymagania.

Łączenie, klejenie, montaż, dopasowanie drukowanych elementów

Duże modele często drukowane są w częściach, które następnie trzeba ze sobą połączyć. Dopasowujemy i montujemy drukowane przedmioty składające się z wielu podzespołów. Istnieje możliwość montażu projektów zgodnie z wymaganiami klienta z wykorzystaniem śrub, wkrętów, wkładek gwintowych, łożysk i innych elementów.

Obróbka chemiczna druku 3D

Powoduje wygładzenie powierzchni, zminimalizowanie widoczności warstw, zwiększa wytrzymałość druku 3D. Stosowana jest w przypadku druku z ABS. Szczegóły modelu po obróbce mogą być złagodzone i zależnie od geometrii części jej właściwości mogą ulec zmianie.

Nakładanie żywicy, zalewanie wnętrza druku 3D żywicą

Żywica nakładana z zewnątrz wygładza detal i zwiększa jego wytrzymałość. W wyniku obróbki szczegóły modelu zostają delikatnie wygładzone. Łącząc żywicę z proszkiem metalicznym możemy uzyskać efekty: aluminium, mosiądzu, miedzi, stali, itp.

Istnieje możliwość zalania żywicą wnętrza obiektu, co pozwala zaoszczędzić czas związany z drukiem 3D i zwiększa wytrzymałość finalnego wyrobu.

Szpachlowanie i szlifowanie

Najbardziej czasochłonna metoda wygładzania druku 3D lub odlewów. W połączeniu z lakierowaniem daje bardzo profesjonalny efekt wizualny, nie odbiegający wiele od przedmiotów wytworzonych metodą wtrysku.

Lakierowanie

Stosujemy lakiery w szerokiej gamie kolorystycznej, zarówno z połyskiem, jak i matowe. Dzięki lakierowaniu możliwe jest również uzyskanie różnych efektów. Dostępne m. in. są lakiery: metaliczne, fluorescencyjne, imitujące gumę, glinę, czy strukturalne imitujące kamień.